In English

Tohtoriohjelma

Prof.Turkka Keinonen  
Taiteiden ja suunnittelun tohtoriohjelman johtaja
turkka.keinonen@aalto.fi
050 572 3133

Tohtoriohjelman oppimispalvelut

Ensisijainen sähköpostiosoite: doctoral-arts@aalto.fi.

Varaa aika tästä henkilökohtaiselle tapaamiselle (vihta.aalto.fi)

Opintosuoritusotteen ja läsnäolotodistuksen voi tilata suoraan: Oodi (toimitus 15 minuutissa), ohjeet: Opintosuoritusote

Suunnittelija Tiina Kotti 
Tohtorinkoulutusneuvoston sihteeri
Väre, Otaniementie 14
PL 31000
00076 AALTO
tiina.kotti@aalto.fi
050 373 5970
Varaa aika tästä

Laitosten tutkimusvastaavat

Jokaisella laitoksella on tutkimusvastaava, joka vastaa tutkimukseen ja tohtorinkoulutukseen liittyvistä asioista.

Arkkitehtuurin laitos
prof. Kimmo Lapintie
kimmo.lapintie@aalto.fi

Elokuvataiteen ja lavastustaiteen laitos
prof. Susanna Helke
susanna.helke@aalto.fi

Median laitos
prof. Lily Díaz-Kommonen
lily.diaz@aalto.fi

Muotoilun laitos
prof. Guy Julier
guy.julier@aalto.fi

Taiteen laitos
prof. Helena Sederholm
helena.sederholm@aalto.fi

Vastuuprofessorit

Research fields and professors

Tohtorinkoulutusneuvosto

Puheenjohtaja: professori Turkka Keinonen

Sihteeri: suunnittelija Tiina Kotti 
tiina.kotti@aalto.fi
050 373 5970

Tohtorinkoulutusneuvosto on päätöksiä tekevä ja linjaaja elin, joka käsittelee tutkimukseen ja tohtorinkoulutukseen liittyviä asioita Taiteiden ja suunnittelun korkeakoulussa. Se nimittää vastuuprofessorit, ohjaajat, esitarkastajat ja vastaväittäjät väitöskirjoille ja antaa väitöskirjoille arvosanat.

Tutkijat

Tutkijoiden yhteystiedot löytyvät Aalto-yliopiston tutkimusportaalista osoitteesta research.aalto.fi.