You are viewing an old version of this page. View the current version.

Compare with Current View Page History

« Previous Version 8 Next »

Ohjelman yhteystiedot

  • Ohjelman johtaja
  • Ohjelman opiskelijapalveluiden yhteystiedot




 Elokuvataiteen pääaineet

Pääainevastaavat

Dokumentaarinen elokuva: Executive in Residence Mia Halme, mia.halme@aalto.fi

Elokuva- ja televisiokäsikirjoitus: Professori Iiro Küttner, iiro.kuttner@aalto.fi

Elokuvaleikkaus: Professori Anne Lakanen, anne.lakanen@aalto.fi

Elokuvaus: Professori Rauno Ronkainen, rauno.ronkainen@aalto.fi

Elokuvaohjaus: Lehtori Hanna Maylett, hanna.maylett@aalto.fi

Elokuva- ja televisiotuotanto: Professori Aleksi Bardy, aleksi.bardy@aalto.fi

Elokuvaäänitys ja -äänisuunnittelu: Professori Pietari Koskinen, pietari.koskinen@aalto.fi

Opintokoordinaattori

Sanna Väisänen, sanna.vaisanen@aalto.fi

 Kuvataidekasvatus

Koulutusohjelmajohtaja Martti Raevaara

Pääainevastaava Marja Rastas

Opintokoordinaattori Helena Kurkela

 Lavastustaiteen pääaineet


 Muoti


 Muotoilu


 Sisustusarkkitehtuuri


 Visuaalisen viestinnän muotoilu

Opetus- ja tutkimushenkilöstö

Arja Karhumaa
professori, visuaalisen viestinnän muotoilu
Miestentie, huone 430
arja.karhumaa@aalto.fi
040 570 7777

Rupesh Vyas
Professori, visuaalisen viestinnän muotoilu
Miestentie, huone 411
rupesh.vyas@aalto.fi
050 5988 032

Masood Masoodian
Professori, visuaalisen viestinnän muotoilu
Miestentie, huone 412
masood.masoodian@aalto.fi
050 3277 608

Tarja Nieminen
lehtori
Miestentie, huone 430
tarja.nieminen@aalto.fi
050 436  0539 

XXX
lehtori
Miestentie, huone 430
etunimi.sukunimi@aalto.fi
puh. XXX XXXX

Markus Joutsela
lehtori
Miestentie, huone 430
markus.joutsela@aalto.fi
050 409 4405


Opintokoordinaattori

Sari Tarvainen
Miestentie, huone 423
sari.tarvainen@aalto.fi
050 502 7718


Tuottaja

Minna Ainoa
Miestentie, huone 430
minna.ainoa@aalto.fi
050 359 1069